Zeeuwse Landschap introduceert Zeegerst

Goed nieuws voor de Zeeuwse natuur: onze herintroducties van zeegerst in de Oude Veerseweg, Saeftinghe, Heerenpolder, Waterdunen en de Yerseke Moer zijn een succes! Het uitgestrooide zaad van vorig jaar is massaal opgekomen. Een mooie stap in het versterken van deze bijzondere kustplant in onze provincie.

Zeegerst kwam van oudsher voor in Zeeland, maar de soort is in de laatste decennia hard achteruit gegaan. De komende twee jaar gaan we de populatie versterken door nog meer uit te zaaien.

Samen met Levend Archief en de andere organisaties binnen Landschappennl zetten een belangrijke stap voor de toekomst van wilde flora. We werken aan het veiligstellen van de genetische diversiteit van bedreigde plantensoorten in een Nationale Zadencollectie. Zo zorgen we ervoor dat soorten als zeegerst ook op de lange termijn behouden blijven.

Voor Zeeland is zeegerst onze icoonsoort. Naast het verzamelen en bewaren van zaden doen we onderzoek, werken we aan natuurherstel én versterken we bestaande populaties, zoals je nu in het veld kunt zien.

>> Meer weten over zeegerst